21. Szerda 14:00
Adatbank Café - Orbán Balázs munkássága [+]
14:00 T. Szabó Levente irodalomtörténész, adjunktus, a Babeş-Bolyai Tudományegyetem Bölcsészkar, Magyar Irodalomtudományi Tanszék: Orbán Balázs és Székelyföld újrafeltalálása
14:30 Bolgár Dániel történész, tudományos segédmunkatárs, ELTE Összehasonlító Irodalom- és Kultúratudományi Tanszék Általános Irodalomtudományi Kutatócsoport: Orbán Balázs orientalizmusa
15:00 Szécsényi Mihály történész, levéltáros, Budapest Főváros Levéltára: Az Orbán Balázs kép változásai a 19. századtól napjainkig
15:30 Beszélgetés az előadókkal
  16:00
Tusnádfürdő és környéke természeti kincsei [+]
Pál Zoltán tanársegéd BBTE, Földrajz Kar, a Cholnoky Jenő Földrajzi Társaság titkára, a Debreceni Földtudományi doktori iskola Phd kandidátusa
  18:00
Mária zarándokút Erdélyben [+]
Daday Zsuzsanna – Csíkszéki EKE (Erdélyi Kárpát Egyesület)
22. Csütörtök 14:00
Adatbank Café - Régiók, regionalizáció [+]
14:00 Pozsony Ferenc néprajzkutató, egyetemi professzor, Babeş-Bolyai Tudományegyetem, a Kriza János Néprajzi Társaság elnöke: A polgárosodás és a modernizáció esélyei a romániai magyar tájegységekben
14:30 Nagy István közgazdász, fiókigazgató, Piraeus Bank Csíkszereda: Erdély Romániában és az emberi fejlődés-index területi megoszlása a régióban
15:00 Benedek József földrajztudós, egyetemi tanár, Babeş-Bolyai Tudományegyetem, Földrajz Kar, Társadalomföldrajzi Tanszék: Régióképződési folyamatok
15:30 Beszélgetés az előadókkal
  16:00
Székelyföld kerékpáros útvonalhálózata [+]
Pál Zoltán tanársegéd BBTE, Földrajz Kar, a Cholnoky Jenő Földrajzi Társaság titkára, a Debreceni Földtudományi doktori iskola Phd kandidátusa
  18:00
Kalotaszeg dokumentumfilm és az Erdélytúra projekt [+]
Ábrahám Endre történész-hallgató, politikai kommunikációs szakember, tanár, az Élő Erdély Egyesület alelnöke, Fülöp Attila – az Élő Erdély Egyesület vezetőségi tagja: Kalotaszeg dokumentumfilm – az Élő Erdély Egyesület 2009-es honismereti biciklitúrájáról készült dokumentumfilm vetítése, az Erdélytúra projekt bemutatása
23. Péntek 14:00
Adatbank Café - Természettudományok [+]
14:00 Demeter László biológus, adjunktus, Sapientia EMTE, Csíkszeredai Karok, Műszaki és Természettudományi Tanszék: Tócsák, tófenekek, tocsogók - sekélyvízi élőhelyek természetvédelmi és gazdasági jelentősége (székelyföldi példákkal)
14:30 Ujvárosi Lujza biológus, adjunktus, Babeş-Bolyai Tudományegyetem Biológia-Geológia Kar, Taxonómiai és Ökológiai Tanszék: Vándorok a keresztúton: fajok és fajképződés a Kárpátokban
15:00 Nagy László fizikus, egyetemi professzor, Babeş-Bolyai Tudományegyetem, Fizika Kar, Bio- és Orvosi Fizika Tanszék: Interferencia - a megfigyelő szerepe a kvantummechanikában
15:30 Beszélgetés az előadókkal
  16:00
Könyvbemut.: Természetvédelmi területek turizmusa Erdélyben [+]
Könyvbemutató: Természetvédelmi területek turizmusa Erdélyben – Ábel Kiadó 2010
  17:00
Országimázs, Erdélyimázs [+]
Ábrahám Endre történész-hallgató, politikai kommunikációs szakember, tanár, az Élő Erdély Egyesület alelnöke, Boda Szabolcs közgazdász, az Élő Erdély Egyesület elnöke, Kovács Zoltán kormányzati kommunikációért felelős államtitkár, Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium, Magyarország: Országimázs, Erdélyimázs – országimázs filmek vetítése, a Transylvania Top 10 projekt bemutatása, beszélgetés Erdély promoválásáról
24. Szombat 14:00
Mit igyunk...feketén?! - kávékultúra, kávékóstoló [+]
Baloga T. Sándor Segafredo területi menedzser
  16:00
Erdély-fejlesztés civil megközelítésben [+]
Boda Szabolcs közgazdász, az Élő Erdély Egyesület elnöke: Erdély-fejlesztés civil megközelítésben – az Élő Erdély Egyesület terveinek bemutatása, beszélgetés
 

Egyéb tervezett programok:

  • Kávézó
  • VIP, protokoll sátor a tábor meghívottainak
  • Erdély elvarázsol fotókiállítás a sátor falain
  • Erdély elvarázsol promóanyagok árusítása
  • Erdély könyvstand – Erdély témájú könyvek folyóiratok

<<<július 2017>>>
HKSCPSV
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Támogatók



Partnerek